Ciekawe miejsca w Węgierskiej Górce

Węgierska Górka [szukaj na: facebook.com] jest małą miejscowością leżącą na południu Polski w województwie śląskim. Węgierska Górka jest miejscowością, w której głównym miejscem zarobku jest huta żelaza, która została otwarta już w roku 1838 przez Adama Wielkopolskiego. Charakter tej miejscowości jest zarówno turystyczny jak i przemysłowy na co wpływa wiele czynników, a między innymi fakt, że w tym miejscu powstało zimowisko już w czasach II Rzeczpospolitej w celu aktywizacji młodzieży w sportach zimowych. Obecnie każdego roku przyjeżdżają tutaj młodzi ludzie w celu odpoczęcia od obowiązków szkoły i studiów.

Historia tego miejsca jest bardzo bogata, a pierwsza wzmianka o tej miejscowości pojawia się już w 1477 roku, kiedy toczony był spór o te ziemie między królem Węgier a królem Polski, co sprawiło, że miejsce to otrzymało tak sympatyczną nazwę. Dzięki temu że ówczesny król Polski wygrał ten spór obecnie możemy się cieszyć z posiadania tak przepięknych terenów, gdzie możemy w okresie zimowym pojechać w celach rekreacyjnych. Miejsce to jest bardzo wyjątkowe i w okresie zimowym można się w nim zakochać.

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w Węgierskiej Górce jest ul. Zielona, która jest określana mianem Zbójnickiej Alei, ponieważ stoją tam posągi zbójników, którzy niegdyś grasowali na tych terenach. Aleja powstała w roku 2009, a obecnie planuje się rozszerzenie jej o jeszcze kilka drewnianych rzeźb. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wyjazdem do tej miejscowości, musimy sprawdzić bazę noclegową, aby zobaczyć czy są jakieś ciekawe propozycje noclegów [szukaj na: meteor-turystyka.pl]. Jeżeli martwimy się o kwestię ceny, to nie musimy się martwić, ponieważ ceny za dobę zaczynają się tutaj od 25 złotych za dobę. Głównymi miejscami, gdzie możemy nocować są oczywiście agroturystyki, hostele oraz prywatne kwatery.

Responses:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>