Co warto zobaczyć w Świdnicy?

Na Przedgórzu Sudeckim, w województwie dolnośląskim [https://pl.wikipedia.org/wiki/dolnoaskie] leży niewielkie, ale bardzo urokliwe miasteczko – Świdnica. Przez niemal cały rok można tu spotkać turystów nie tylko z Polski, ale również i z zagranicy. Z pewnością przyciąga ich niezwykłe bogactwo atrakcji turystycznych, a także dobrze zorganizowana baza noclegowa [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swidnica,0.html].

W internecie można znaleźć bardzo długą listę obiektów wypoczynkowych, działających na terenie Świdnicy, wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać frazę “noclegi Świdnica”. W odpowiedzi wyświetlone zostaną liczne prezentacje hoteli, pensjonatów czy domów wypoczynkowych. Warto szczegółowo porównywać poszczególne oferty, aby mieć pewność, że wybrało się obiekt najkorzystniejszy pod względem zarówno ceny, jak i standardu wypoczynku.

Świdnica słynie przede wszystkim z ciekawych zabudowań, wśród których szczególny prym wiodą budynki kościelne. Jednym z najbardziej znanych obiektów sakralnych w okolicy jest Kościół Pokoju, którego historia przekracza trzysta pięćdziesiąt lat. Został on ufundowany na zakończenie wojny trzydziestoletniej. Oprócz niego znajdują się w Polsce jeszcze dwa obiekty tego typu.

Prawdziwą magią przyciąga turystów niewielki świdnicki rynek, który pomimo upływu lat zachował średniowieczny układ przestrzenny. Dookoła niego stoją zabytkowe kolorowe kamienice o odnowionych elewacjach. W ciepłe letnie dni na płycie rynku w przytulnej kawiarence można wypić smaczną kawę i zjeść dobre ciacho.

Aby łatwiej było poruszać się po Świdnicy, wyznaczono Trasę Książęcą. W miejskim punkcie informacji turystycznej można wypożyczyć przewodnik w formie audio, który opowie o najciekawszych zabytkach, znajdujących się na trasie wycieczki. Osoby, które lubią aktywność fizyczną, mogą pokusić się o przebycie tej trasy na rowerze. Na szczęście w Świdnicy działa wypożyczalnia rowerów, dzięki czemu nie trzeba martwić się o transport własnych dwóch kółek.

Przy ładnej pogodzie warto również wybrać się na najbardziej znaną górę w okolicy – Ślężę. Jest to dawny ośrodek kultu religijnego plemion pogańskich, po których do czasów obecnych zachowały się jedynie rzeźby przedstawiające między innymi dzika czy pannę z rybami. Wiele osób twierdzi, że magiczne właściwości to wzniesienie posiada i w czasach obecnych – świadczyć o tym miałby swoisty mikroklimat, panujący w najbliższej okolicy Ślęży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>