Cudze chwalicie, swojego nie znacie – Sarbinowo

Zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że tak wiele osób na swoje wakacyjne wyjazdy wybiera ciepłe kraje, odległe od nas o setki, tysiące kilometrów? Powodem na pewno nie jest brak ciekawych miejsc w Polsce, a jedynie brak wiedzy na ich temat. A szkoda, bo miejsc niezwykłych w Polsce jest całe mnóstwo. Świetnym na to przykładem jest Sarbinowo, wypoczynkowa wieś, położona tuż nad Morzem Bałtyckim, w województwie zachodniopomorskim. Błękit wody i niesamowite piaszczyste plaże w niczym nie ustępują tym z reklamowanych ciepłych krajów. Czyste powietrze sprawi, że każdego dnia w wynajętych sarbinowskich czterech ścianach będziemy budzić się wypoczęci i pełni sił.  

Sarbinowo, wieś o ciekawym klimacie, pełna fantastycznych miejsc i pięknych zakątków. Naprawdę warto przyjrzeć się jej bliżej. Na uwagę zasługują przede wszystkim wyjątkowe plaże i kąpielisko, będące zbawiennym w upalne dni, gdy na zwiedzanie jest po prostu zbyt gorąco. Kiedy jednak słońce schowa się za chmury, warto wybrać się na krajoznawczą wycieczkę po wsi.

W pierwszej kolejności możemy zwiedzić kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z niesamowicie i niepowtarzalnie brzmiącymi organami, pochodzącymi z XIX wieku, dziś uważanymi za cenny zabytek. Ich barwa jest nieporównywalna do żadnej innej. Każdego roku można posłuchać koncertów, wykonywanych na nich przez muzyków z Filharmonii Koszalińskiej. Naprawdę, jest czego posłuchać.

O zachodzie słońca warto wybrać się na długi spacer Promenadą. Widok, rozpościerający się wokół pozostaje w pamięci na długi czas i powróci do nas później w zimowe, mroźne wieczory, gdy z herbatą w ręku wspominamy wakacyjny czas. Pobyt w Sarbinowie na pewno będzie przyjemnym wspomnieniem, do którego chętnie będziemy wracać.

Responses:

  1. Wyjątkowe miejsce, wielu osobom się wydaje, że to tylko mała miejscowość, gdzie nic nie ma, ale każdy kto tu przyjedzie docenia ten klimat Sarbinowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>