Ełk – miejsce, w którym nie ma czasu na nudę

Położony na obszarze Zielonych Płuc Polski Ełk jest ciekawym i atrakcyjnym miejscem na letni wypoczynek. Mazury wciąż nie nudzą się wielu turystom, którzy przyjeżdżają tutaj, aby korzystać z uroków pięknych lasów, jezior i rzek. Ełk to miasto, w którym na gości czeka wiele atrakcji.

Niezaprzeczalne walory przyrodnicze to nie jedyna zaleta tego miejsca. Miasto posiada długą i bogatą historię, którą z pewnością poznamy dzięki tutejszym muzeom, zabytkom oraz licznym budynkom, reprezentującym różne style architektoniczne. Planując wycieczkę do Ełku, z pewnością na początku zadbamy o odpowiednie miejsce noclegowe. Jakie kwatery możemy tu znaleźć? W mieście funkcjonują liczne pokoje gościnne, hotele, apartamenty oraz ośrodki wypoczynkowe. W okolicy znajdziemy także gospodarstwa agroturystyczne oraz kwatery na wsi. Jeśli mamy ochotę na bliski kontakt z naturą, szeroka baza noclegowa z pewnością nam to umożliwi [noclegi w Ełku ➝lista].

W Ełku znajdziemy kilka jezior: Ełckie, Sunowo, Selmęt Mały i Szyba oraz rzekę Ełk. Na turystów czeka masa atrakcji nad wodą. Żeglowanie, windsurfing, rowery wodne, kajaki, osoby aktywne z pewnością pokochają wakacje na Mazurach. Wypoczynek w ruchu jest możliwy także dzięki licznym zielonym terenom. Piękna Puszcza Borecka zapewni doskonałą bazę do planowania letnich wędrówek oraz przejażdżek rowerowych. Aktywne spędzanie czasu w Ełku bez wątpienia przypadnie nam do gustu.

Jakie ciekawe zabytki możemy zobaczyć w Ełku? Bez wątpienia warto zajrzeć do dawnych zabudowań zamku krzyżackiego. Zamek w Ełku jest położony na wyspie na Jeziorze Ełckim [jezioro ➝info] i kryje wiele ciekawych legend i historii. Warto także udać się w podróż Ełcką Kolejką Wąskotorową. W Polsce znajdziemy niewiele podobnych miejsc. Powolna wycieczka przez Mazury tym zabytkowym pociągiem pozwoli nam dokładnie przyjrzeć się niesamowity krajobrazom. Cudowny klimat miast budują także niezliczone cenne budowle. Stylowo zdobione kamienice, piękne domy mieszkalne, neogotyckie kościoły i katedra, znajdziemy tutaj wiele ciekawych przykładów różnej architektury.

Ełk to miasto, do którego się wraca. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Można spędzać czas zwiedzając, wylegując się na plaży lub uprawiając różne sporty wodne. Mazurskie miasto zapewnia liczne atrakcje turystyczne, które umilą nam wakacyjny wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>