Krajoznawcze wyprawy – Kościelisko

Wyjątkowym, górskim miejscem w pobliżu Zakopanego, polecanym szczególnie dla osób, które planują wypoczynek w górach połączonym z aktywnością górską – jest Kościelisko. Jeżeli szukamy ładnego miejsca to dobrze trafiliśmy. Sezon trwa tutaj cały rok. Góralskie chaty kryją w sobie bogatą propozycję noclegową. Malownicze położenie z widokiem na Tatry, wszechobecna architektura drewniana przypomina nam, iż jesteśmy w centrum Podhala, a oferta noclegów w Kościelisku jest zachęcająca i imponująca. Znajdziemy tutaj całoroczne miejsca do spania (noclegi Kościelisko), zarówno latem jak i zimą. Pamiętać musimy, że popularność wsi i okolic nie gwarantuje nam wolnego miejsca w sezonie, rezerwację zróbmy wcześniej.

Rejon ten jest bardzo dobrze skomunikowany lokalnymi busami, kursującymi przez cały rok. Otaczający Kościelisko krajobraz to nie tylko wspaniały widok na Tatry ale miejscowa architektura drewniana: kościółki, kapliczki, dzwonnice. Warto zobaczyć znajdujący się tu drewniany kościół parafialny p. w. św. Kazimierza Królewicza. Budowa jego rozpoczęła się w 1908 roku, pierwsza msza odbyła się w tym kościółku dwa lata później, a uroczyste poświęcenie w 1916 roku. Wyróżnia się stylem zakopiańskim, ma dwie kaplice.

Kościelisko stanowi znakomite miejsce by nie tylko poznawać Tatry Zachodnie, ale zobaczyć to, co nierozerwalnie łączy się z Zakopanem – pobliską Gubałówkę. Trasa spaceru wyznaczona grzbietem ponad wioską to nie tylko malownicze widoki na Tatry ale możliwość skorzystania z kolejki przy górnej stacji na Gubałówce, by zjechać w dół. Wrócić możemy tą samą trasą, mijając pod drodze Buforowy Wierch i Polanę Szymoszkową (tutaj w sezonie czynne są wyciągi narciarskie) ale też możemy wrócić komunikacją – busem na miejsce naszego wyjścia.

Kościelisko i okolice to mnóstwo atrakcji całorocznych przygotowanych dla najmłodszych turystów i wczasowiczów a także dla tych, którzy są starsi i silni i chcą zmagać się w swoich wędrówkach z pięknem tego miejsca, bowiem szlaków do wędrówek nie zabraknie w tym miejscu podczas nie jednego urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>