W czym może pomóc program komputerowy?

program do projektowania

W dzisiejszych czasach, kiedy komputery obecne są niemal w każdej dziedzinie życia, a niektóre czynności bez ich udziału stają się wręcz niemożliwe, na rynku pojawia się coraz więcej interesujących programów pozwalających próbować rzeczy zarezerwowanych do tej pory dla specjalistów w danej dziedzinie. Są programy, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności i takie, których głównym zadaniem jest dostarczanie rozrywki. Są też programy, które pomyślano jako wsparcie w różnych czynnościach, a okazały się być rozrywką dla części odbiorców. Oto krótkie zestawienie zawierające ciekawe programy dostępne w siedzi.

1. Program do projektowania łazienki – narzędzie, które ma za zadanie wspomóc aranżera w jego pracy, może też stać się pomocą dla laików, którzy postanowią samodzielnie urządzić łazienkę. Z takim programem szanse, że ostateczny efekt będzie zadowalający – rosną. Jednak korzystając z takich programów należy pamiętać, że choć niebywale pomocne i udostępniające wiele opcji, to jednak nie mogą i nie zastąpią one poczucia dobrego smaku. Niemniej jednak należy uznać je za pożyteczne. To właśnie tego typu programy do projektowania wnętrz są przez część osób postrzegane jako doskonała rozrywka. Korzystają one z nich nawet nie projektując swoich pieleszy, ale tworząc hipotetyczne aranżacje. Program do projektowania wnętrz, jest jak jeden z etapów gry The Sims, tylko ma o wiele większe możliwości, a efekty są realistyczne i można je przenieść do prawdziwego życia.
2. GIMP to program umożliwiający tworzenie grafik i obróbkę zdjęć. Dzięki niemu każdy może mieć w domu darmowe studio fotograficzne. To idealne narzędzie dla fotografów amatorów, z którego korzystają też zawodowcy. Zaletą GIMP’a jest zdecydowanie fakt, iż jest to program darmowy. Świetnie sprawdza się też w studiach domorosłych grafików. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w grafice komputerowej powinien pobrać go na dysk swojego komputera. Program ten stale ewoluuje w stronę coraz bardziej zaawansowanych funkcji, jednak to co odróżnia go między innymi od Photoshopa, to bajecznie prosty i intuicyjny interfejs. To odpowiednie narzędzie dla mniej zaawansowanych użytkowników.
3. Google Earth – to program zawierający mapy, zdjęcia satelitarne i lotnicze naszej planety. Zawiera on wiele ciekawych i przydatnych informacji geograficznych i turystycznych. Z jego pomocą wybierając dowolny punkt na kuli ziemskiej można obejrzeć dane miejsce z różnych perspektywy zmieniając zarówno odległość, jak i kąt obserwacji. Google Earth nie mogło zabraknąć na liście zwierającej ciekawe programy.
4. Audacity – pisaliśmy już o tworzeniu grafik i projektów wnętrz, więc nadszedł czas na muzykę. Audacity to program umożliwiający obróbkę dźwięku. Ma prosty interfejs i może pomóc nagrać i zmontować własny utwór czy materiał dziennikarski. Pozwala także na obróbkę już istniejących plików dźwiękowych. To idealne narzędzie dla początkującego radiowca, kompozytora czy DJ-a, czyli każdego kto chce pracować z dźwiękiem.

Chcesz zaprojektować łazienkę z pomocą architekta? Odwiedź Dom-Art