Czy nauka tańca online to dobry pomysł? O tym, jak rozpocząć i zmotywować się do lekcji tańca przez internet


Praktycznie każdy potrafi czerpać przyjemność z tańca, nie tylko profesjonaliści, ale także zupełni amatorzy. I choć nawet nowicjusze mogą zatracić się w tańcu, tak znacznie więcej radości na parkiecie przynosi jednak przynajmniej podstawowa znajomość figur lub technik tanecznych. W wirze codziennych obowiązków i zobowiązań trudno jednak czasem znaleźć czas i motywację do zapisania się na kurs. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest nauka tańca online, która pozwala czerpać wszelkie korzyści z tej aktywności fizycznej bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak wygląda nauka tańca online?

Nie da się ukryć, że nic nie zastąpi stacjonarnych lekcji w szkole tańca, gdzie możemy stawiać pierwsze taneczne kroki pod czujnym okiem instruktora, który skoryguje błędy i podpowie jak poprawnie wykonywać ruchy. Jeśli jednak nie mamy możliwości uczęszczać na kurs, nauka tańca online to rewelacyjna alternatywa dla całkowitego porzucenia marzeń. W zależności od konkretnej oferty, lekcje tańca przez internet w dużej mierze przypominają te w tradycyjnym trybie. W pierwszej kolejności należy wybrać interesujący nas kurs danego stylu tanecznego. Następnie, w zależności od reguł, panujących w konkretnej placówce o umówionych porach, odbywają się lekcje tańca w formie live, lub uczestnicy dostają nagranie do odtworzenia w dowolnym czasie i miejscu.

Czy warto zapisać się na lekcje tańca przez internet?

Wszelka forma aktywności fizycznej, czy to bieganie, fitness, czy też nauka tańca online, to gwarancja szeregu korzyści dla naszego ciała i ducha. Pozwala zrzucić nadprogramowe kilogramy, wymodelować sylwetkę, działać zbawiennie na kondycję i formę, ale także dodaje pewności siebie, pozwala pokochać swoje ciało i produkuje naturalne endorfiny. Jak jednak na tle tradycyjnych form uczęszczania na kurs, wygląda nauka tańca z domu? Czy rzeczywiście ma to sens? Odpowiedź jest jasna – tak! Lekcje tańca przez internet prowadzone są również przez profesjonalnych instruktorów, i dają możliwość wybrania stricte interesującej nas techniki tanecznej. Jednocześnie pozwala bez stresu rozpocząć swoją przygodę z tańcem w domowym zaciszu, o dowolnej porze i miejscu, a dzięki możliwości odtwarzania nagrania kilkakrotnie, ćwiczyć nowo poznane kroki i figury we własnym tempie. 

Nauka tańca online – jak się do niej zmotywować?

Wśród najczęściej pojawiających się obaw, przed rozpoczęciem nauki tańca online jest zniechęcenie, wywołane przeświadczeniem o braku dyscypliny i motywacji. Z jednej strony są to obawy uzasadnione, nie da się ukryć, że o wiele łatwiej jest czasem zmusić się do zrobienia czegoś, wiedząc, że zadeklarowaliśmy się w postaci wykupienia karnetu czy zapisaniu na kolejne zajęcia poza domem. Dlatego też naukę tańca z domu warto potraktować jako trening nie tylko ciała, ale także silnej woli. Pomóc może w tym kilka sprawdzonych sposobów. Przede wszystkim do zajęć warto przygotować się należycie, tak jak podczas wizyty w szkole tańca. Ubrać się w odpowiedni strój i obuwie, przygotować sobie pomieszczenie i wodę. Bezwzględnie należy również wybrać moment, w którym nic nie będzie nam przeszkadzało w ćwiczeniach, ani dzwonek telefonu, ani konieczność wyłączenia piekarnika czy powrót domowników do domu. Warto również zdecydować się na konkretne dni i godziny, które zarezerwowane będą na zajęcia. Niech będzie to czas przeznaczony jedynie na naukę tańca online, w którym mieszkanie na chwilę zamienia się w parkiet.