Szczawnica – górskie atrakcje

Szczawnica to miasto zlokalizowane na terenie województwa małopolskiego. Graniczy ono z piękną krainą geograficzną jaką są Pieniny oraz Beskid Sądecki. Niewielka powierzchnia, nie przeszkadza turystom i kuracjuszom, którzy co roku licznie tutaj przybywają, niezależnie od sezonu i pory roku. Mnogość atrakcji, zabytków, wydarzeń kulturalnych ale przede wszystkim uzdrowiskowy charakter miasta, sprawiają że większość osób, która raz zawita w te rejony, wraca tutaj przez długi okres swojego życia. Baza noclegowa na Meteorze, jest zbiorem wszystkich ofert okolicznych hoteli, pensjonatów oraz domków letniskowych. Jest to ogromne ułatwienie dla turystów planującym wyjazd w te strony Polski.

Szczawnica to miejsce gdzie koniecznie należy odwiedzić obiekty uzdrowiskowe, niezależnie od tego czy cierpimy na jakiekolwiek schorzenie czy też nie. Mają one pełną ofertę zabiegów upiększających oraz relaksujących, które z pewnością ucieszą każdego, kto cały dzień spędza na wędrówkach. To miasteczko, które zadowoli każdą osobę lubiącą aktywne spędzanie czasu. Istnieje tutaj wiele szlaków turystycznych, które są oznaczone różnymi kolorami, co sygnalizuje stopień ich trudności. Na trasach tych organizowane są rajdy oraz treningi popularnego w ostatnim czasie Nordic Walking. Powstała tu również grupa amatorów joggingu, którzy przemierzają najłatwiejsze szlaki biegając.

Miłośnicy sportów będą zachwyceni możliwością nauki kajakarstwa. Sekcja kajakarska, która funkcjonuje w tym mieście od około 1950 roku i osiągnęła w swojej historii znaczne sukcesy, prowadzi liczne szkolenia i kursy dla osób, które chcą zasmakować tej dyscypliny. Jedynym wymaganym warunkiem jest umiejętność pływania oraz dobra kondycja fizyczna. Klub rowerowy, w którym uczestnicy przemierzają na swoich pojazdach tysiące kilometrów rocznie cieszy się dużą aprobatom. Dzięki zaradności przewodniczącego klubu rowerowego, powstała umowa, która mówi o sponsorowaniu każdej przejechanej trasy przez chętnych sponsorów. Pieniądze zbierane podczas takich rajdów przekazywane są na akcje charytatywne takie jak pomoc w zbieraniu pieniędzy na kosztowne leczenie lub kupno nowych zabawek dla domów dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>