U podnóża Śnieżki – Karpacz i Karkonosze

Karpacz to miejscowość leżąca w Karkonoszach, blisko Kowar i Szklarskiej Poręby. W Karpaczu funkcjonuje bardzo dużo pensjonatów i pokoi które są przyszykowane dla turystów w bardzo atrakcyjnych miejscach. Baza noclegowa w Karpaczu jest bardzo szeroka, a do tego właściciele starają się zaproponować wypoczywającym jak najlepsze udogodnienia. Często w cenę pobytu wliczane jest wyżywienie. Właściciele oferują dostęp do internetu, telewizji, możliwość korzystania z basenów, sauny, sprzętów, siłowni, dla dzieci przyszykowane są place zabaw, a parkingi są strzeżone. I wydaje się że noclegi Karkonoszy (więcej) najciekawiej prezentują się i  cieszy się bardzo dobrymi rekomendacjami turystów właśnie w Karpaczu pomimo tego, że ceny są tam trochę wyższe niż np. w Szklarskiej Porębie.

Karpacz słynie z wielu ciekawych atrakcji. Oczywiście każdy znajdzie tu coś dla siebie. Osoby, które lubią spędzać czas na nartach oraz w górach, mogą udać się na Biały Jar, gdzie znajdują się szerokie i łagodne stoki, z nowoczesną infrastrukturą. Na Białym Jarze przyszykowane są trzy trasy, każda o innym stopniu trudności. Niebieska, która ma długość 1100 metrów oraz dwie trasy czerwone o długości 800 metrów i 600 metrów. Znajdą tam więc coś dla siebie osoby, które już potrafią jeździć na nartach, a także Ci, którzy dopiero przymierzają się do nauki jazdy. Po zmroku trasy są oświetlane, dlatego szaleństwem na nartach można się cieszyć do późnej nocy. Wyciąg na Białym Jarze jest również skrótem dla osób, które wybierają się na najwyższy szczyt Karkonoszy po stronie polskiej jak i czeskiej, a dokładnie mówiąc na Śnieżkę, która ma 1603 m n.p.m. . To ona góruje nad Karpaczem, a na jej szczycie znajduje się barokowa kaplica pod wezwaniem św. Wawrzyńca pochodząca z XVII wieku. Na Śnieżce znajduje się również Obserwatorium Meteorologiczne im. Tadeusza Hołdysa. Najbliższe schronisko, w którym można przenocować znajduje się u podnóża Śnieżki i jest nim „Schronisko Dom Śląski”. Na Śnieżkę można dostać się szlakami z Karpacza – czerwonym, żółtym, czarnym, a także od strony czeskiej – szlakiem żółtym i Głównym Szlakiem Sudeckim.

Będąc w Karpaczu warto odwiedzić popularną Świątynię Wang, czyli kościół ewangelicko-augsburski. Świątynia Wang jest to jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce. Został oddany do użytku końcem lipca 1844 roku.

Responses:

  1. Ja jadę do Karpacza na nocleg weekendowy właśnie po to, żeby zwiedzić świątynię Wang, bo jeszcze nigdy jej nie widziałem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>