Wieliczka – miasto pełne atrakcji

Chyba nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem, że jeśli zarezerwujemy noclegi w Wieliczce, to znajdziemy w tej miejscowości szereg różnych atrakcji turystycznych. W końcu właśnie dlatego rozwija się tutejsza baza noclegowa. W takim razie nie będziemy mieli żadnego problemu, żeby znaleźć miejsce odpowiadające naszym oczekiwaniom i aby zapewnić sobie komfortowy pobyt w Wieliczce. Miejscowość ta słynie przede wszystkim z kopalni soli i legendy o świętej Kindze. Oprócz tego, że wszyscy turyści w pierwszej kolejności udają się właśnie do wspomnianej kopalni soli, w tym mieście czeka na nich jeszcze więcej ciekawych atrakcji turystycznych. Na pewno wśród nich wymienia się malunek 3D, który przedstawia górników pracujących na tle kaplicy św. Kingi. Takie arcydzieło znajduje się na Rynku Górnym. Jeśli do niego podejdziemy, to możemy mieć wrażenie, jakbyśmy rzeczywiście mogli zajrzeć pod ziemię. Rysunek posiada imponujące rozmiary. Niektórzy nawet twierdzą, że w Wieliczce mamy do czynienia z największym dziełem tego typu na skalę całej Polski. Kopalnia soli, to nie jest jedyne miejsce, w którym także możemy zobaczyć prawdziwą, kamienną sól. Mianowicie wystarczy wybrać się do regionu Szybu Daniłowicza, żeby zobaczyć tężnię solankową o wysokości 9 metrów. Natomiast wieża solankowa wznosi się na wysokość ponad 22 metrów. Jednocześnie cała konstrukcja została wykonana z drzewa modrzewiowego. Chyba zatem nie ma co zapominać również o tym, jak bardzo zdrowotne właściwości będzie miał spacer w okolicach tężni umiejscowionej w Wieliczce.

Jeśli nastawiamy się na wycieczki również poza okolice Wieliczki, to warto pamiętać, że w zasięgu ręki, jest sporo miejsc, a także miast, które warto zobaczyć. Do nich zalicza się chociażby Kraków, w którym nie brakuje zabytków oraz atrakcji turystycznych. Jednak w celu zobaczenia naprawdę wyjątkowej atrakcji, warto wybrać się do Bochni. Ponieważ właśnie tutaj znajduje się Muzeum Motyli Arthropoda. Jest to miejsce skupiające ponad 4,5 tysiąca eksponatów z całego świata. Zatem możemy mówić o fantastycznej lekcji przyrody zarówno dla najmłodszych, jak i również najstarszych. Przyjeżdżając do Wieliczki, wielu osobom nie chce się stąd wyjeżdżać. W końcu o każdej porze roku można natrafić na bardzo dużo ciekawych atrakcji turystycznych, a także wydarzeń kulturalnych i muzycznych. Jeśli macie ochotę poznać bliżej Łódź i lubicie muzea to w poprzednim wpisie opisaliśmy, które z nich naszym zdaniem warto zwiedzić.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Responses:

  1. Nigdy nie byłam w Wieliczce, a wstyd, bo mieszkam niedaleko, nawet noclegu nie potrzebuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>