Wypoczynek wśród cichej Puszczy Augustowskiej

Jesteście pasjonatami świata natury i chcielibyście udać się w miejsce, w którym będziecie mogli liczyć na kontakt z dużą liczbą trudno dostępnych w innych rejonach kraju roślin i drzew? Niezależnie od tego, jaki element świata przyrody leży w szczególnym zakresie waszych zainteresowań, Puszcza Augustowska jest miejscem, z wizyty którego z pewnością każdy będzie usatysfakcjonowany (zobacz na wikipedia.pl).

Jest to mikro-środowisko stanowiące praktycznie zupełnie inny świat – świat bez samochodów i hałasu, za to przepełniony chronionymi skarbami natury, akwenami czy torfowiskami. Dzięki wydzielonym tu bardzo szlakom turystycznym każdy może bezpiecznie zwiedzać go na własną rękę, zapuszczając się w najbardziej dziewicze i wyjątkowe pod względem swej malowniczości miejsca (zobacz też tns-pr.pl/koscielisko).

Zanim jednak podejmiemy się tej eskapady, warto zadbać o to, by wybrana przez nas kwatera była miejscem realnie gwarantującym szybką regenerację i komfortowe warunki do pełni sił po długich wędrówkach. W ramach noclegów, Puszcza Augustowska – czy też ściślej jej okolice – może się pochwalić bardzo zróżnicowaną ofertą obiektów gwarantujących wypoczynek (znajdź na meteor-turystyka noclegi i apartamenty). Poświęcenie dłuższej chwili na dokładne rozeznanie się w propozycjach konkretnych ośrodków zdecydowanie jest wskazane. Po zostawieniu formalności za sobą, śmiało można wybrać się ku przygodzie!

Oprócz wędrówek pieszych, dodatkową atrakcją jest też możliwość przemierzania kolejnych kilometrów na rowerze, na specjalnie wydzielonych szlakach, co przy takim otoczeniu z pewnością będzie wyjątkowym doświadczeniem. Jeśli podróż jednośladem nam się znudzi, żaden problem – czekają tu na nas trasy kajakowe oraz szansa żeglugi, czyli kolejne sposoby na eksplorację okolic tutejszych rezerwatów w kreatywny sposób, który pozwoli nam dostrzec ich piękno z zupełnie innej perspektywy.

A przecież można też po prostu usiąść nad którymś z najpiękniejszych jezior – jak choćby Wigry – i wpatrując się w niezwykły pod względem wizualnym krajobraz po prostu zapomnieć o wszystkich codziennych sprawach i obowiązkach. Puszcza Augustowska jest bowiem na tyle kojącym miejscem, że czas sprawia tu wrażenie, jakby po prostu na chwilę się zatrzymał.

Responses:

  1. A po ciężkim dniu noclegi, nam się akurat udało trafić na fajne małżeństwo. :)

  2. Nam nasi gospodarze polecili właśnie skorzystanie z tras kajakowych, to był nasz pierwszy spływ, ale było fantastycznie

  3. Puszcza Augustowska to tyle możliwości – piękne widoki, spokój i cisza, a i noclegi niczego sobie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>