Jaką spółkę będziemy mogli zarejestrować w Hiszpanii?


Spółka to podmiot, którego rejestracja daje przedsiębiorcy naprawdę bardzo dużo możliwości. Analizując najbardziej podstawowe kwestie związane ze spółkami, dają one szansę na podjęcie współpracy z innymi osobami po to, aby móc wspólnie wypracowywać zysk. Założenie spółki daje niezależność, ale jednocześnie też jest formą współpracy dla dobra całej firmy. Poszczególne typy spółek jednakże w praktyce bardzo mocno się różnią. Z jednej strony dlatego, że można je podzielić na spółki osobowe jak i kapitałowe. Podział ten występuje w polskim ustawodawstwie, ale w Hiszpanii wygląda niemalże identycznie. Jakie są możliwe do rejestracji rodzaje spółek w Hiszpanii, jaki typ spółki będzie dla nas najbardziej odpowiedni i czy zakładanie spółki jest trudne?

Rozróżnienie na spółki kapitałowe i osobowe

Do spółek kapitałowych, jakie można zarejestrować w Hiszpanii przede wszystkim należy spółka akcyjna oraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Więcej informacji na temat tego, czym tak naprawdę charakteryzują się te spółki można znaleźć na stronie jednego z bardziej polecanych biur rachunkowych- na accountingservicesinspain.com. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a także spółka akcyjna to podmioty, w których odpowiedzialność wspólników czy też akcjonariuszy wynosi tyle, ile wniosą oni do podmiotu. Uczestnicy spółki nie odpowiadają za jej losy swoim majątkiem prywatnym, dlatego też skupiamy się tylko i wyłącznie na kapitale, jaki mają w spółce. Stąd też bierze się nazwa tego typu spółek.

Analizując rodzaje spółek łatwo można się domyślić, czym będą się różnić spółki osobowe. Wspólnicy w nich uczestniczący odpowiadają za lost podmiotu całym swoim majątkiem i całą swoją osobą. Taka jest na przykład spółka jawna czy też częściowo- także spółka komandytowa. Tak naprawdę, nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania związanego z tym, jaki typ spółki jest najlepszy. Wszystko zależy bowiem od sytuacji, wymagań i celów wspólników, ich sytuacji, kapitału, branży czy specyfiki miejsca, w którym chcą działać. Dlatego też zanim zdecydujemy się na rejestrację firmy- warto skonsultować to, jaka będzie jej najlepsza forma prawna z doświadczonym księgowym. Z pewnością okaże się to dla nas korzystne.

Czy założenie spółki jest trudne? Na co trzeba być przygotowanym?

Istnieje określona procedura związana z tym, jakie kroki należy podjąć, aby taką spółkę zarejestrować. Na pewno warto przeznaczyć sobie na to chociażby niewielki zapas czasu- około kilku tygodni tak, aby dopełnić wszelkich formalności. Wszystkie nasze działania urzędowe muszą być poprzedzone wyrobieniem sobie numeru NIE- identyfikacji cudzoziemca. Chcąc zarejestrować spółkę w Hiszpanii trzeba wszystkie potrzebne wnioski i dokumenty złożyć w tutejszym języku urzędowym. Potrzebna będzie unikalna nazwa podmiotu, a także konto bankowe wraz z kwotą kapitału początkowego na koncie. Rejestracja spółki W Hiszpanii jest odrobinę bardziej skomplikowana od rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej- jednakże przy odrobinie chęci jak najbardziej można samemu przejść przez cały proces w urzędach. Takiej rejestracji można też dokonać obecnie online.