Regulamin na stronie internetowej


Tworzenie stron internetowych to złożony proces, w związku z tym na wstępie warto przyjrzeć się kwestiom związanym z regulaminem. Regulamin jest zbiorem przepisów zawierającym instrukcje postępowania w ramach wewnętrznego funkcjonowania danego podmiotu.

W przypadku stron internetowych, regulamin pełni między innymi funkcję informacyjną. Jego zastosowanie jest bardzo istotne, ponieważ dostęp do usług w ramach prowadzenia konkretnej witryny podlega ochronie prawnej, z uwagi na to, że na stronach internetowych mogą znajdować się dane osobowe lub obiekty będące czyjąś własnością intelektualną.

Aby odpowiednio skonstruować regulamin, pomoc doświadczonego prawnika może okazać się niezbędna (w zależności oczywiście od rodzaju usługi lub działalności świadczonej przez podmiot zainteresowany współpracą). Warto zaznaczyć, że sam regulamin ma na celu klarowne określenie zakresu praw i obowiązków podmiotów korzystających z danej usługi lub produktu.

Zasady polityki prywatności na stronach internetowych

Polityka prywatności jest niezwykle istotna w zależności od tego jakie informacje zawierane są na stronach internetowych. Chodzi przede wszystkim o gromadzenie danych osobowych, ale dotyczy również stosowania mechanizmów związanych z plikami cookies. Jeśli na stronie internetowej jest możliwość zapisania się do newslettera, co wiąże się z wypełnieniem formularza, to dokument określający politykę prywatności musi znaleźć się na witrynie. Stanowi on wówczas informację dla użytkownika serwisu jakie dane należy udostępnić oraz w jaki sposób zostaną one wykorzystane.

Pomoc prawna w tworzeniu regulaminów w ramach działalności kancelarii SMR-Law

Gromadzenie danych oraz identyfikowanie użytkowników na podstawie ich lokalizacji jest niejednokrotnie regulowanie w sposób odrębny w zależności od prawa obowiązującego w danym kraju. W związku z tym niezbędna jest pomoc prawników, którzy są zorientowani w określonym porządku legislacyjnym.

Kancelaria SMR-Law to zespół adwokatów, którzy świadczą usługi związane z głównymi dziedzinami prawa austriackiego. Chętnie udzielą oni porad prawnych związanych z tworzeniem regulaminów oraz wyjaśnią zasady polityki prywatności w oparciu o przepisy obowiązujące w prawie austriackim.